Hírek
2011. December 22. 07:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Kedvezményt adna a kormány az egészségért
Központosítaná a betegek adattárát a kormány, azt remélve, hogy ettől hatékonyabbá és gyorsabbá válik ellátásuk menete.
Terveik szerint az egészségesen élőket járulékkedvezménnyel támogatnák, az állapotukra nem figyelő kliensek viszont drágábban kapnának gyógyszert- értesült az Origo.
A hírportál információi szerint egységesítené a jelenleg is meglévő egészségügyi regisztereket, nyilvántartásokat a kormány – köztük a háziorvosok által használt indikátori rendszert. Az integrált adatkezeléstől azt remélik, hogy a betegek kezelése gyorsabbá válik, hiszen nem kell majd többször elvégezni ugyanazokat a vizsgálatokat egy személyen, a különböző intézményekben.
A kabinet emellett figyelembe venné a betegek általános egészségi állapotát és annak változásait, ahogy a kezeléshez tanúsított hozzáállását is: a parlament által már elfogadott egészségügyi salátatörvény januártól előírja a beteg-együttműködés követését, s ettől téve függővé a gyógyszerek árának meghatározását is. Az a beteg, aki nem követi az orvosa gyógyszerszedési, táplálkozási és életviteli javaslatait, nem kapná meg a gyógyszereire meghatározott teljes állami támogatást, csak annak egy részét, vagyis drágábban jutna hozzá az orvossághoz, mint az, aki tesz az egészségéért -írja az Origo, hozzátéve, hogy a rendszert először a szív-és tüdőbetegeknél vezetnék be.
A névtelen államtitkársági forrásokra hivatkozó portál úgy tudja, a kormány nem csak szigorítana, de jutalmazna is: azok esetében, akik orvosi tanácsra érzékelhető eredményekre voltak képesek, teljes állami támogatáshoz juthatnának gyógyszerhez, s kevesebb egészségbiztosítási járulékot kellene fizetniük. Ilyen pozitív eredménynek számít, ha valaki leadja túlsúlyát, abbahagyja a dohányzást vagy rendszeresen jár szűrővizsgálatokra.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
