Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2014. November 04. 09:58, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Jogtalanul vett fel támogatást egy alapítványi iskola Szabolcsban

Jogtalanul vett fel támogatást egy alapítványi iskola Szabolcsban

A tanulói létszámot manipulálva jogtalanul vett fel normatív támogatást egy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei alapítványi iskola - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) észak-alföldi regionális bűnügyi igazgatóságának sajtóreferense kedden az MTI-vel.

Jánvári-Stefán Regina százados elmondta, hogy az oktatási intézmény három év alatt több mint 22,5 millió forintot vett fel jogellenesen.
Az iskola - amelynek nevét a sajtóreferens nem közölte - a Magyar Államkincstártól olyan tanulók után igényelt támogatást, akiknek egy része soha nem járt az intézménybe.
A pénzügyi nyomozók ötszázötven diák kihallgatása után megállapították, hogy közülük csaknem százan nem vettek részt képzésen, csak a nyilvántartások szerint voltak az iskola tanulói. A nyomozás adatai alapján a pedagógusok is segítséget nyújtottak a csaláshoz, hiszen az általuk oktatott tantárgyakból olyan diákot is osztályoztak, aki az adott tanévben be sem iratkozott.
Az ügyben tizenhét gyanúsítottat hallgattak ki költségvetési csalás és magánokirat-hamisítás gyanújával.
Az ügy iratait a NAV vádemelési javaslattal küldi meg a Nyíregyházi Városi Ügyészségnek - közölte a sajtóreferens.

Címkék: Bűnügy-csalás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.