Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2020. November 17. 13:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a haragosai ingatlanán gyújtogató kékcsei férfit

Elítélték a haragosai ingatlanán gyújtogató kékcsei férfit

Tizennégy év fegyházbüntetésre ítélték hétfőn, nem jogerősen azt a kékcsei férfit, aki 2018 nyarán többször életveszélyesen megfenyegette a vele haragban lévő falubelieket és felgyújtotta házaik melléképületét.

Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljutatott közleményében azt írta, B. K. vádlottat különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére és védekezésre képtelen személyek sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérlete, valamint rongálás és magánlaksértés bűntettében találta bűnösnek az elsőfokon eljáró törvényszék.

Az ítéleti tényállás szerint a férfi több falubelijével haragban volt, őket és családtagjaikat többször életveszélyesen megfenyegette azzal, hogy rájuk gyújtja házaikat. Az első esetben 2018. június 15-én éjjel a vádlott belopózott egyik haragosa kertjébe és öngyújtóval felgyújtotta a kertben található melléképületet, amitől az teljesen leégett. Hat nap múlva ugyanezen az ingatlanon a fatárolót égette fel, harmadszorra pedig a vályogház nyári konyhájánál rakott tüzet, de a lángok csak az ajtót égették meg.

Június 29-én a vádlott bement egy másik haragosa telkére és felgyújtotta a melléképületet, a tulajdonos és ismerőse viszont időben észlelte a tüzet. A vádlott később egy 80 éves, mozgásában korlátozott asszony fatárolóját gyújtotta fel, a lakást is veszélyeztető tüzet a helyszínre érkező tűzoltók fékezték meg, a házban alvó idős nőt még idejében kimenekítették az épületből. A vádlott ugyanígy gyújtogatott a szomszédos településen élő korábbi élettársa és egy másik, idős haragosa telkén is; előbbi helyen a tűzoltók avatkoztak közbe, a másik esetben pedig a tetőszerkezetet égették le teljesen a lángok - ismertette Resán Dalma.

A 2018 júliusától letartóztatásban lévő vádlott az eljárás során beismerte a gyújtogatásokat, de azzal védekezett, hogy nem akart embert ölni, ezért gyújtotta fel kizárólag a melléképületeket - jegyezte meg a szóvivő.

Az ítélet ellen a vádlott és védője felmentés, illetve enyhébb büntetés kiszabása érdekében jelentett be fellebbezést, az ügyész három munkanap gondolkodási időt tartott fent.

A per a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére