Hírek
2013. Április 15. 15:16, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A Jobbik pert indít az uniós pályázatokon nyertes cégek tulajdonosai miatt
A Jobbik közérdekű adatigénylési pert indít annak érdekében, hogy kiderüljön, kik a tulajdonosai azoknak a külföldön bejegyzett cégeknek, amelyek állami támogatást nyertek a magyarországi uniós pályázatokon - jelentette be hétfői, parlamenti sajtótájékoztatóján Szilágyi György.
A politikus emlékeztetett arra, hogy Volner János képviselőtársával korábban írásbeli kérdést intéztek Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszterhez. Ebben 74 olyan cégről érdeklődtek, amelynek tulajdonosai között külföldön, gyakran "egzotikus adóparadicsomokban" bejegyzett vállalkozások állnak és azt akarták megtudni, hogy azok tavaly január elsejétől ténylegesen milyen kifizetésekhez juthattak hozzá. Egyúttal arra is rákérdeztek, hogy milyen tulajdonosi struktúrájú szervezetek részesülnek az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyarország költségvetése által közösen biztosított forrásokból.
Szilágyi György a miniszteri válaszból azt szűrte le: az európai uniós források pályáztatásánál és kifizetésénél a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) és a közreműködő intézmények nem vizsgálják a pályázók átláthatóságát és tulajdonosi körét.
A képviselő közölte: Volner János képviselőtársával eddig öt ízben fordultak Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszterhez, de ő "egyetlen esetben sem jelölte meg" a pályázatokon nyertes cégek tényleges tulajdonosi körét. Ennek két oka lehet, vagy nem ismeri azokat vagy nem akarja elárulni - jelentette ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
